Życzenia świąteczne

• Życzenia świąteczne

#wielkanoc

• Pocztówka przesłana w 1967 roku Marii Zientarze-Malewskiej

W zbiorach Domu „Gazety Olsztyńskiej” znajduje się pocztówka przesłana w 1967 roku Marii Zientarze-Malewskiej (1894-1984) z życzeniami świątecznymi, kiedy Niedziela Wielkanocna przypadała na dzień 26 marca.

• „Gdzie są szyldy z tamtych lat”

Prezentujemy następne fotografie z wystawy „Gdzie są szyldy z tamtych lat”. Ekspozycja, na którą serdecznie zapraszamy znajduje się w Domu „Gazety Olsztyńskiej”.

• Wanda Pieniężna

W związku z Dniem Kobiet warto przypomnieć postać Wandy Pieniężnej z domu Dembińskiej, żony Seweryna Pieniężnego juniora (1890-1940). Pomimo że pełniła tradycyjną rolę żony i matki, realizowała także swoje marzenia i powołanie poprzez zaangażowanie społeczne.

• Pierzeja południowa rynku

#zArchiwumMWiM

• Warsztaty Wielkanocne

Zapraszamy na warsztaty wielkanocne do Domu Gazety Olsztyńskiej

• Seweryn Pieniężny

Zbliża się 83. rocznica śmierci Seweryna Pieniężnego–juniora i jak co roku wspominamy tę zasłużoną dla polskości Warmii postać.

• "Gdzie są szyldy z tamtych lat"

Serdecznie zapraszamy do Domu Gazety Olsztyńskiej na wystawę „Gdzie są szyldy z tamtych lat” ukazującą fotografie i karty pocztowe Olsztyna z XIX i XX wieku.

• Ferie w Muzeum

#feriewmuzeum

• Nabytki 2022 r.- Dom Gazety Olsztyńskiej

#PokazNabytkówMWiM

• Życzenia bożonarodzeniowe

#BożeNarodzenie

• Telegramy kościuszkowskie

Muzeum Warmii i Mazur, razem ze swoim oddziałem Domem „Gazety Olsztyńskiej” polecają pozycję, którą w tym roku wydano wspólnie z Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie. Jest to album prezentujący piękną, zapomnianą tradycję wysyłania życzeń, głównie ślubnych, na blankietach z patriotycznymi nadrukami.

• Gdzie są szyldy z tamtych lat

• "Gdzie są szyldy z tamtych lat"

Fotografie z wystawy „Gdzie są szyldy z tamtych lat” prezentowanej w Domu Gazety Olsztyńskiej.

• 11 listopada – Święto Niepodległości Galeria zdjęć

Dzień 11 listopada to wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. Święto Niepodległości w odrodzonej Rzeczypospolitej oficjalnie ustanowiono 23 kwietnia 1937 roku. Kiedy zakończyła się druga wojna światowa, niestety zostało ono zniesione. W okresie Polski Ludowej karano nawet za czczenie tej ważnej daty. Dopiero po zmianie ustrojowej, w 1989 roku powróciliśmy do chlubnej tradycji świętowania niepodległości.

« czwartek, 28 marca 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa