Walentynki po warmińsku

• Walentynki po warmińsku

Zapraszamy na warsztaty walentynkowe do Domu "Gazety Olsztyńskiej" od 5 do 28 lutego 2018.

• Ferie w muzeum - Dom "Gazety Olsztyńskiej"

Zapraszamy grupy zorganizowane na warsztaty etnograficzne od 22 stycznia do 2 lutego 2018.

• „Z warmińskiej szafy”

Na wystawie „Gazeta Olsztyńska” (1886-1939) znajdują się informacje na temat życia codziennego czytelników pisma.

• Boże Narodzenie i Nowy Rok na Warmii

Niedziela w Muzeum poświęcona tradycjom świątecznym na Warmii w ramach IX Warmińskiego Jarmarku Świątecznego

• Warsztaty przedświąteczne

Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach. Dom "Gazety Olsztyńskiej"

• "Gazeta Olsztyńska" - historie (6)

"Powrót bohaterów" - zespół dokumentów obrazujących przygotowania oraz przebieg ekshumacji szczątków Seweryna Pieniężnego, Jana Mazy i Leona Włodarczyka na terenie obozu Hohenbruch.

• „Gazeta Olsztyńska” 1886–1939 - wystawa o tematyce patriotycznej

10 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy po modernizacji. Ekspozycja przedstawia historię „Gazety” i dzieje polskiej Warmii zapisane w publicystyce. Wernisaż odbędzie się w 165. rocznicę urodzin Jana Liszewskiego, założyciela czasopisma.

• „Gazeta Olsztyńska” – historie (5)

W roku 1936 „Gazeta” świętowała jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji prymas Polski August Hlond napisał list gratulacyjny do Seweryna Pieniężnego, który został opublikowany w jubileuszowym wydaniu czasopisma.

• "Gazeta Olsztyńska" - historie (4)

Na wystawie "Gazeta Olsztyńska" 1886-1939 będzie można obejrzeć zegarek z dedykacją, podarowany Antoniemu Szajkowi (zecerowi w drukarni) przez Seweryna Pieniężnego.

• Katarzynki i andrzejki w Domu "Gazety Olsztyńskiej"

Zapraszamy grupy zorganizowane na katarzynkowe i andrzejkowe wróżby.

• "Gazeta Olsztyńska" - historie (3)

W Domu „Gazety Olsztyńskiej”, na ostatniej kondygnacji, trwają prace nad modernizacją wystawy stałej „Gazeta Olsztyńska” (1886-1939). Wernisaż już 10 listopada 2017, o godzinie 17.00, wstęp wolny.

• Niedziela w Muzeum

Ze starej gazety na mural... Warsztaty muzealne związane z nową aranżacją wystawy „Gazeta Olsztyńska" (1886-1939).

• "Gazeta Olsztyńska" - historie (2)

Czcionki z drukarni Pieniężnych oraz plany budynku "Gazety Olsztyńskiej".

• Niedziela w Muzeum

Wokół Święta Niepodległości

• Dom "Gazety Olsztyńskiej" - oferta edukacyjna 2017

« sobota, 20 kwietnia 2024 »